Lekcja ekonomii 3 - zsp-niedzwiedzice

Lekcje ekonomii w ramach realizacji programy Złote Szkoły NBP

Czym możemy się pochwalić? Bardzo emocjonującą, nietypową lekcją j. polskiego okazał się teleturniej “Sukces na bank, bank” wzorowany na znanym teleturnieju „1 z 10”.

Celem konkursu było poszerzenie oraz utrwalenie wiedzy uczniów o powstaniu i rozwoju polskiego pieniądza, o reformie walutowej rządu Władysława Grabskiego i zainteresowanie uczniów historią polskiej złotówki. Dzieci widziały sens czytania, słuchania o złotym, kiedy w dalszej perspektywie czasu miał się odbyć teleturniej wiedzy i możliwość wygranej. Uczniowie z Drużyny Ambasadorów przygotowali pytania do teleturnieju. Niektórzy bez trudu opisywali wygląd i charakterystyczne cechy banknotu o nominale 100 zł J.Mehoffera, wiedzieli, że jest on uznawany za jeden z najpiękniejszych przedwojennych polskich banknotów. Prowadzącą turniej była Ada, z którą uczestnicy i widzowie spotkania odbyli „podróż w czasie”, pozwalającą prześledzić najważniejsze wydarzenia z historii polskiego pieniądza.
Link do nagrania teleturnieju wiedzy o polskim złotym: