Dzień Babci i Dziadka - zsp-niedzwiedzice

„NIECH NAM ŻYJĄ NASZE BABCIE I DZIADKOWIE TEŻ,
BO BEZ NICH JEST ŚWIAT MARKOTNY, O CZYM DOBRZE WIESZ…”

Tak śpiewali uczniowie na uroczystym przyjęciu zacnych gości. Święto Babci i Dziadka to wielkie święto. Obchodzimy je, ponieważ chcemy w ten sposób pokazać swoim Babciom i Dziadkom, że o nich pamiętamy i ich kochamy. W tych dniach Dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i doświadczenie  życiowe.
    Zacni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a niejednemu Dziadkowi i Babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Z wielką dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role. Ogromną przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane przez wnuków laurki i drobne upominki. Program artystyczny przygotowany przez dzieci nagrodzili gromkimi brawami. Po występach pochwałom nie było końca. Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem.
    Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie.
Beata Prawucka-Gurgul